יולי 13, 2024
גדר במבוק

איך בוחרים גדר במבוק?

בשנים האחרונות, ניתן לראות שגדר במבוק הוא בחירה פופולארית בקרב בעלי בתים המעוניינים לשפר את האסתטיקה, הפרטיות והפונקציונליות של החלל החיצוני של ביתם. גדר במבוק זמין במגוון של סגנונות, צבעים וגדלים.

אם גם אתם שוקלים להתקין גדר במבוק, הכתבה שלנו היא בדיוק בשבילכם.

כמה מילים על גדרות במבוק

גדר במבוק פועל על עיקרון פשוט אך יעיל שהוא יצירת מחסום טבעי באמצעות מוטות במבוק.
המוטות הללו נקשרים יחד באמצעות חוט פלדה, חוט ניילון או חומרים עמידים אחרים וכך נוצרים לוחות. את הלוחות הללו, אפשר לחבר לגדר קיימת, לקירות או לעמודים עצמאיים.

שימושים לגדרות במבוק

יש מגוון שימושים בהם:

פרטיות

גדר במבוק יוצר מחסום החוסם את הנוף מהשכנים או מהעוברים והשבים. משום כך, הוא הופך לבחירה אידיאלית עבור כל מי שיש לו חצר אחורית, פטיו וגינה שבהן הפרטיות היא בראש סדר העדיפויות.

הצללה

גדר במבוק משמש גם כפתרון הצללה מצוין. הרווחים הקטנים שיש בין מוטות הבמבוק מאפשרים מעבר של מעט אור ואוויר, ומבטיחים הצללה מצוינת וגם מבטיחים שהאזור המוצלל יישאר מאוורר.

אלמנט דקורטיבי

מעבר לשימושים הפונקציונליים שלו, גדר במבוק הוא גם אלמנט דקורטיבי פופולרי. המראה הטבעי והכפרי שלו מוסיף מאוד לכל סביבה חיצונית.

סוגים שונים של גדרות במבוק

יש גדרות במבוק בכל מיני צבעים, גבהים ועוביים.

צבע

גדר במבוק זמין במגוון גוונים טבעיים. צבע הבמבוק יכול להשפיע על המראה הכללי של החלל החיצוני. במבוק בגוון בהיר יתאים לגינות קטנות ובמבוק בגוון כהה יותר יהיה אידיאלי עבור חללים גדולים.

גובה

גדר במבוק זמין בכל מיני גבהים, החל ממטר ועד כמה מטרים. אם מטרת השימוש בגדר הבמבוק היא עבור פרטיות, אז מומלץ להתקין גדרות במבוק גבוהות (סביבות 1.8 עד 2.4 מטר). אם מטרת השימוש היא עבור הצללה חלקית או דקורטיביות, אז ניתן להשתמש בגדרות במבוק קצרות יותר כדי להגדיר אזורים בתוך הגינה מבלי לחסום את הנוף לחלוטין.

עובי

עובי מוטות הבמבוק משפיע על עמידות הגדר והמראה. מוטות במבוק עבים יותר הם יציבים יותר ומחזיקים יותר זמן. מוטות במבוק דקים יותר, למרות שהם פחות עמידים, מציעים מראה עדין ואלגנטי יותר.

היתרונות והחסרונות של גדרות במבוק

בדומה לכל חומר, גם לבמבוק יש את היתרונות והחסרונות שלו.

יתרונות

-ידידותי לסביבה

-אסתטי

-יכול לשמש למגוון מטרות בהן, פרטיות, הצללה ועוד.

-יכול להחזיק מעמד המון שנים ולעמוד בתנאי מזג אוויר שונים.

-קל להתקנה.

חסרונות

-דורש תחזוקה שוטפת.

-יכול להיות יקר יותר בהשוואה לחומרים אחרים (המשמשים גם לגידור).

-יכול לאבד את צבעו עקב חשיפה לאור השמש.

כמה מילים לסיכום…

עם מגוון צבעים, גבהים ועוביים זמינים, גם אתם יכולים למצוא את גדר הבמבוק המושלמת שתענה על הצרכים הספציפיים שלכם. כעת, שאתם מודעים ליתרונות וגם לחסרונות של הבמבוק, תוכלו לקבל החלטה מושכלת ולבדוק האם גדר במבוק אכן תתאים לכם או לא. שיהיה בהצלחה!