יולי 14, 2024
מטבח מעוצב

טיפים ליצירת המטבח המושלם

המטבח הוא אחד החללים המרכזיים בכל בית. לפני שאתם מזמינים מטבח חדש, ריכזנו עבורכם את כל מה שכדאי לדעת כאשר ניגשים לבחור מטבח חדש.

הכתבה בשיתוף עם חברת עיצוב מטבחים מובילה. לחברה מגוון גדול של דגמי מטבחים בהם, מטבחים שחורים, מטבחים כפריים, מודרניים ועוד.

טיפ מס' 1 – המטבח צריך להיות שימושי

עליכם לבדוק שהמטבח שאתם בוחרים מתאים כמו שצריך לצרכים שלכם. חשבו האם יש בו מספיק ארונות על מנת לאחסן את כלי המטבח, הסירים והמחבתות שלכם.

טיפ מס' 2 – הגדירו תקציב

כאשר מחליפים מטבח, יש נטייה לחרוג מהתקציב. על כן, מומלץ מאוד להגדיר תקציב ולפעול על פיו. כך תוכלו לקחת בחשבון את כל ההוצאות הקשורות לעיצוב המטבח ולדעת שאתם לא חורגים מהתקציב.

טיפ מס' 3 – הוסיפו אי במרכז המטבח

אם חלל המטבח שלכם גדול, תוכלו להוסיף אי ולשלב כסאות בר מעוצבים. קחו בחשבון שהאי יכול לשמש לכם כמשטח עבודה נוסף.

טיפ מס' 4 – יש לכם מטבח קטן? תהיו יצירתיים

כן, כן, אפשר להסתדר גם עם מטבח קטן. כל מה שצריך לעשות הוא להשתמש בפתרונות יצירתיים כמו, כסאות מתקפלים, שולחן אוכל נשלף, פתרונות אחסון למכשירי חשמל קטנים ועוד. נצלו את שטח המטבח בצורה המקסימלית.

טיפ מס' 5 – חיפוי וריצוף

גם הריצוף והחיפויים תורמים רבות למראה המטבח. מומלץ מאוד שתהיה התאמה בין הצבע של הרצפה לחיפוי הנבחר. זכרו שהחיפוי תורם לא רק לעיצוב המטבח אלא גם לניקוי נוח וקל של הקיר לאחר שמסיימים לבשל.

טיפ מס' 6 – תאורת המטבח

מומלץ מאוד להשקיע בתאורה איכותית וטובה במטבח. כמו כן, אפשר גם להאיר כל מיני פינות במטבח עם תאורה מתאימה. לדוגמה, ניתן להתקין ספוטים מעל הכיור, גוף תאורה עם נורות תלויות מעל שולחן האוכל ועוד. תאורה תעניק למטבח תחושה חמימה וביתית.

טיפ מס' 7 – שקעים באי של המטבח

קחו בחשבון שגם במידה ואתם לא משתמשים באי עבור הכנות ובישולים, חשוב מאוד שיהיו בו כמה שיותר שקעים למחשב, לטלפון ועוד.

טיפ מס' 8 – בחירת משטח עבודה

בהרבה מקרים, בחירת המשטח נעשית עוד בשלב בו מזמינים את המטבח. זוהי טעות שכדאי להימנע ממנה. מומלץ לבחור את המשטח רק לאחר שהמטבח הותקן בבית.

טיפ מס' 9 – בחרו בחברת מטבחים שאתם סומכים עליה

אין ספק שכאשר מדובר על רכישת מטבח חדש, מדובר על פרויקט מורכב. הוא דורש תכנון מקצועי וכמו כן שימוש בחומרי גלם איכותיים. מומלץ לקרוא כמה שיותר חוות דעת על חברות מטבחים ולבחור בחברה ממנה הכי התרשמתם ולהגיע לפגישה עם מי שאחראי על תכנון ועיצוב המטבח וכמו כן לקחת הצעת מחיר מסודרת ומפורטת למטבח החדש.

כמה מילים לסיכום…

נמליץ לכם ליישם את כל הטיפים שהוזכרו לעיל. כך יהיה לכם מטבח מושלם שיענה על הצרכים שלכם וישמש אתכם לאורך שנים.